А точніш - циркуляційних насосів з частотним (електронним) регулюванням

Вони високоефективні та призначені для:

  • систем опалення

  • охолодження

  • теплої підлоги

  • геліосистем.

 

 

Нерегульований циркуляційний насос

Нерегульований циркуляційний насос (насос із постійною швидкістю) споживає близько 10-15% електроенергії в будинку або квартирі, оскільки це один з небагатьох електричних приладів, який працює безперервно 24 години на добу весь опалювальний сезон.

Циркуляційний насос із частотним регулюванням

Циркуляційний насос з електронним керуванням автоматично підлаштовується під навантаження системи, завдяки чому енергоспоживання знижується до 90%

Крім цього, насоси з електронним регулюванням мають ще ряд переваг у порівнянні зі стандартними насосами, а саме:

  • Синхронний двигун з ротором на постійних магнітах, ECM (двигун з електронною комутацією), з більш високим ККД
  • Автоматичне знеповітрювання системи
  • Захист від сухого ходу
  • Індикація стану роботи насоса
  • Зовнішнє керування та моніторинг з планшета, смартфона або ноутбука через Bluetooth

Застосування циркуляційного насоса з електронним керуванням дозволить знизити капітальні витрати на додаткове обладнання для опалювальної системи на 10%

Дозволить знизити витрати на енергоносії на 20%, тому що крім електроенергії ви економитимете на паливі вашого котла.

Деякі відмінності у роботі

Вал стандартного циркуляційного насоса, щоразу на початку опалювального сезону перед запуском рекомендується провертати викруткою, тому що через наліт робоче колесо «залипає» і якщо вал не провернути вручну, то при включенні насоса вал не буде обертатися і двигун може просто згоріти.

Насос із електронним регулюванням зробить кілька плавних спроб запуску в обидві сторони із частотою 3 Гц. Завдяки цьому вал і робоче колесо позбудуться засмічення запуску двигуна, що заважає, без зовнішнього втручання.

Один із важливих аспектів це підбір насоса, у випадку зі стандартним насосом можуть бути неприємні каверзи, якщо вибрати насос меншої потужності його продуктивності може бути недостатньо для вашої системи, якщо вибрати насос більшої потужності, то радіаторна система буде «шуміти», особливо це буде створювати дискомфорт у нічний час.

Якщо ви зупините свій вибір на електронному насосі цього не відбудеться, насос підлаштується під навантаження системи і споживатиме рівно стільки електроенергії, скільки необхідно, і буде постійно з вами на зв'язку :)

прим. Відповідно до постанови комісії Європейського парламенту № 622/2012, а також внесених поправок до регламенту (ЄС) № 641/2009 від 11 липня 2012 р., з кожним роком посилюються правила виробництва та застосування циркуляційних насосів. На сьогоднішній день Контрольний показник для циркуля «Індекс енергетичної ефективності EEI» має становити не більше 0,23 (EEI ≤ 0,23)

Незважаючи на відносно високу вартість насоса з електронним регулюванням, різниця витрат між стандартним насосом та електронним насосом окупається за 2 роки.